
- Vietnam
- Utviklingsstudier 1
- Inspirasjon
"Å hjelpe studenter med å navigere i komplekse utviklingsspørsmål er inspirerende"
Mitt navn er Ha My, og jeg er seminarleder for utviklingsstudier 1-studentene i Hoi An, Vietnam.

Denne teksten er oversatt ved hjelp av kunstig intelligens.
Se den originale versjonen av artikkelen her.Jeg ble kjent med Kulturstudier i 2016 som stipendiat, og begynte å jobbe som seminarleder i Hoi An i 2019.
Jeg ble født i Quang Nam-provinsen i Sentral-Vietnam, men har bodd i Hoi An i over 12 år.
Jeg har en bachelorgrad i Environmental Engineering fra Da Nang Universitet (2011) og en mastergrad i Integrated Urban Studies fra Universitetet i Stuttgart, Tyskland (2018).

I løpet av det siste tiåret har jeg opparbeidet meg omfattende erfaring med ulike prosjekter relatert til bærekraft og samfunnsutvikling i Sentral-Vietnam.
Min interesse for utviklingsstudier kommer fra et dypt ønske om å forstå hvordan menneskelige samfunn er konstruert og hvordan vi kan håndtere de mange utfordringene i en stadig foranderlig verden.

For meg byr utviklingsstudier på kritiske perspektiver jeg kan bruke til å undersøke komplekse samfunnsspørsmål, og utforske bærekraftige løsninger som gagner både mitt profesjonelle arbeid og som er viktig for meg personlig.
Gjennom min karriere har jeg hatt privilegiet av å jobbe med forskjellige forskningsprosjekter. Blant disse er prosjekter innen bærekraftig mobilitetskultur i Vietnam, avfallshåndtering i Sentral-Vietnam, og bærekraftig turisme i Hoi An. Disse erfaringene har styrket min lidenskap for å fremme meningsfull endring og å styrke samfunn på lokalt nivå.

Det jeg setter mest pris på i min rolle som seminarleder, er muligheten til å møte og diskutere med nysgjerrige og motiverte studenter fra forskjellige kulturer og bakgrunner, spesielt fra skandinaviske land.
Å støtte deres læringsreise, legge til rette for diskusjoner og hjelpe studenter med å navigere i kompleksiteten i utviklingsspørsmål er utrolig inspirerende og givende!